Akupunktur

Akupunktur Hintliler göre 25.000 yıldır; Çinlilere ve Uygurlara göre 5000 yıldır bilinen ve uygulanan bir yöntemdir. Hastalıkların tedavisinde bilinen en eski yöntemlerden biri olduğu kesindir. Bilgi birikimide o kadar eskiye dayalıdır. Uzak Doğu ülkelerinde halen birinci tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Yan etkisinin nerdeyse hiç denecek kadar az olması ve alınan sonuçların tatminkar olması, bu tedaviye olan ilgiyi, özellikle son yıllarda artırmıştır. 

 

Akupunktur insanda yaşam enerjisi dediğimiz, Can'ın akupunktur meridyenlerindeki dolaşımı sırasındaki tıkanıklıkları, kopuklukları ve bunun sonucunda oluşan fazlalıkları ve eksiklikleri düzenleyerek, Can'ın insan sistemi içerisinde tüm organlara ve hücrelere dengeli bir durumda dağılmasını sağlar. Böylece Can güçlenir ve beden ruh arasındaki bağın dahada sağlam olmasını sağlar. Bununla birlikte bedenin uyumuyla beraber zihinde dengelenir ve dinginleşir. 

 

Bir ve bütün olarak sistem ele alındığında, mutlak sağlığın oluşacağı bilinciyle, Tıp gerçekliği içinde Akupunkturun tedaviyi ve sağlığı tamamlayıcı etkisinin olduğu bir gerçektir. Bu gerçekle tüm rahatsızlıklarda ve hastalıklarda; ruhsal ve zihinsel rahatsızlıklarda Akupunktur tedavisi Dr. Can Zinneha tarafından merkezimizde uygulanmaktadır.

Yaşam Enerjinizi Düzenleyin!